Odbiór prawa jazdy

Jak odebrać prawo jazdy po egzaminie?

Odbiór prawa jazdy wymaga od Ciebie jedynie uiszczenia opłaty administracyjnej. Koszt wynosi obecnie 100,50 zł. Po opłaceniu musisz dostarczyć potwierdzenie do Zespołu Obsługi Mieszkańców przy ul. Wilanowskiej 2 (lub starostwa, w którym odbyła się pierwsza rejestracja). To automatycznie rozpocznie proces przetwarzania wniosku.

Płatności za prawo jazdy możesz dokonać osobiście:

  • Kartą przy stanowisku obsługi ZOM przy ul. Wilanowskiej 2,
  • W kasach pozostałych ZOM w Gdańsku,
  • W kasie Urzędu Miejskiego w Gdańsku,
  • W swoim starostwie powiatowym.

Płatności przez internet możesz dokonać:

  • Przelewem na numer konta swojego urzędu
  • Za pośrednictwem portalu info-car.pl

Informacje o danych do płatności oraz dodatkowe metody znajdują się na stronie Urzędu Miasta Gdańsk. Jeżeli nie jesteś z Gdańska, sprawdź na stronie swojego urzędu, jak opłacić prawo jazdy.

Potwierdzenie płatności musisz dostarczyć osobiście do ZOM na Wilanowskiej (lub starostwa) lub przesłać potwierdzenie przelewu na adres wk@gdansk.gda.pl, w tytule wiadomości wpisując „Dowód uiszczenia opłaty za wydanie prawa jazdy, Imię i nazwisko”.

Czas oczekiwania

Prawo jazdy będzie gotowe do odbioru w ciągu 9 dni. W Gdańsku możesz je odebrać w Zespole Obsługi Mieszkańców przy ulicy Wilanowskiej (w innych ZOM nie można).

Jeżeli we wniosku o PKK uzupełniłeś / uzupełniałaś numer telefonu lub e-mail, otrzymasz powiadomienie o realizacji. W przeciwnym razie, możesz sprawdzić status wniosku na stronie info-car.pl podając PESEL oraz imię i nazwisko.

Jeżeli we wniosku o PKK zaznaczyłeś / zaznaczyłaś odbiór pocztą, otrzymasz prawo jazdy na adres zamieszkania podany we wniosku.

Przy odbiorze osobistym, pamiętaj o zabraniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Mimo zdanego egzaminu nie możesz prowadzić samochodu, dopóki nie odbierzesz prawa jazdy.

Czytaj dalej