Dokumenty

Czym jest numer PKK?

Numer PKK to Twój indywidualny numer nadawany w urzędzie, który pozwala nam pobrać z bazy urzędu Twoje dane. Otrzymujesz go po złożeniu wniosku o wydanie prawa jazdy.

Numer PKK możesz uzyskać w urzędzie miasta lub starostwie powiatowym w miejscu Twojego zameldowania. W przypadku Gdańska, jest to jeden z Zespołów Obsługi Mieszkańców: na ulicy Żaglowej 11 lub Wilanowskiej 2.

Jak wyrobić numer PKK?

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, który urząd będzie rozpatrywał Twój wniosek. Dla powiatów w woj. pomorskim możesz sprawdzić urząd poniżej, wpisując kod pocztowy lub miejscowość (z polskimi znakami).

Znajdź swój urząd lub starostwo

Jeżeli Twoja miejscowość i powiat nie znajdują się na terenie woj. pomorskiego wyszukaj wydział komunikacji dla swojego powiatu. Będzie to najprawdopodobniej Urząd Miejski lub Starostwo Powiatowe.

Do urzędu trzeba zanieść komplet dokumentów, jak wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy, zdjęcie, czy badanie lekarskie.

Co musisz przygotować dla urzędu?

Dla urzędu zabierz:

W niektórych przypadkach mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, jak:

  • Dokument potwierdzający adres zameldowania (dowód osobisty, karta pobytu lub zaświadczenie o zameldowaniu)
  • Pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, jeżeli nie ukończyłeś / ukończyłaś jeszcze wieku wymaganego do rozpoczęcia kursu

Czytaj dalej