Kurs prawa jazdy krok po kroku

Wybierz termin wykładów i zarezerwuj miejsce

Zapisz się na jeden z naszych kursów. Uzupełnij krótki formularz zapisu, wybierz tryb kursu i przyjdź na pierwszy wykład. Jeżeli nie masz jeszcze numeru PKK, czytaj dalej. Wyjaśnimy jak go zdobyć.

Wypełnij wniosek dla urzędu

Do rozpoczęcia kursu potrzebujemy Twojego numeru Profilu Kandydata na Kierowcę. Numer PKK otrzymasz w urzędzie miasta lub starostwie powiatowym, kiedy złożysz wniosek o wydanie prawa jazdy. Przed złożeniem wniosku musisz przygotować wymienione dalej dokumenty.

Zrób zdjęcie do prawa jazdy

Do wniosku trzeba załączyć aktualne zdjęcie. Możesz je zrobić u dowolnego fotografa oferującego zdjęcia do dokumentów. Potrzebna będzie kolorowa fotografia na białym tle o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.

Wykonaj badania lekarskie

Ostatnią rzeczą, którą musisz dołączyć do wniosku, jest orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Orzeczenie wydaje lekarz orzecznik do tego uprawniony na podstawie krótkiego badania. Możesz wziąć udział w badaniach w naszym ośrodku.

Zanieś wniosek i dokumenty do urzędu

Gotowy wniosek wraz ze wszystkimi załącznikami zanieś do swojego urzędu. Wniosek możesz przygotować z użyciem naszego formularza lub wypełnić samodzielnie. Sprawdź również, który urząd jest właściwy dla Twojego miejsca zameldowania.

Czytaj dalej