Statystyki

Jak obliczana jest zdawalność?

Zdawalność egzaminów to liczba pozytywnych egzaminów w stosunku do egzaminów, które się odbyły. Nie bierze się pod uwagę nieobecności.

Przykładowo: Jeżeli w szkole odbyło się 100 egzaminów, z czego 25 było pozytywnych, zdawalność wynosi 25%. Na każdego kursanta przypadają średnio 4 podejścia do egzaminu.

W OSK Obelix zdawalność wynosi obecnie 52.63%. Na jednego kursanta przypada statystycznie 1.91 podejścia. Kursanci zaliczają więc egzamin praktyczny przy 1. lub 2. podejściu.

Zdawalność OSK Obelix

Statystyki dla ośrodków w Gdańsku udostępniane są dwa razy w roku przez Urząd Miasta Gdańsk. Można je pobrać na stronie urzędu.

Od kilku lat, na podstawie statystyk urzędowych przygotowujemy własne opracowanie zdawalności dla wszystkich 45 ośrodków. Pełne statystyki w formacie programu Excel można pobrać na dole strony (może się przydać umiejętność filtrowania danych w excelu). Statystyki są kopią danych urzędowych (nie ingerujemy w ich treść).

Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych danych.

Zdawalność praktyki w ubiegłym półroczu wyniosła 52.63%.

W ciągu roku wyszkoliliśmy 315 kursantów.

Rocznie szkolimy średnio 310 osób.

W ciągu ostatnich 5 lat wyszkoliliśmy 1376 kierowców.

Średnia zdawalność pośród 45 ośrodków szkolenia w Gdańsku wynosi 35.28% .

Wykresy zdawalności

W poprzednich 5 latach, nasza zdawalność utrzymywała się na stałym poziomie. Obecnie na kursanta przypada 1.91 podejścia do egzaminu.

 

Poniżej przedstawiamy wykres zdawalności w poprzednich latach dla wszystkich szkół w Gdańsku.

 

Oba wykresy można również porównać poniżej.

Pliki do pobrania

Plik z danymi o zdawalności ośrodków w Gdańsku dla wszystkich kategorii: